מה יתרונותיהן של עדשות מגע?

מדוע חשוב להרכיב עדשות מגע או משקפיים?

אם אתם סובלים מהתדרדרות בחדות הראייה, לא כדאי להזניח את הנושא ומומלץ לבצע בהקדם בדיקת ראייה ובהתאם לתוצאותיה, להרכיב עדשות מגע או משקפי ראייה. 

עדשות מגע מיועדות לתיקון הראייה ומהוות תחליף למשקפיים. כאשר מניחים אותן ישירות על גבי קרנית העין.

מהם היתרונות והחסרונות בהרכבת עדשות מגע?

בניגוד להרכבת משקפי ראייה, עדשות מגע הן קלות משקל וכמעט בלתי נראות. ניתן גם לבחור את צבע העדשות, כך שאדם יכול לבחור למעשה את הצבע של עיניו. אנשים בוחרים להשתמש בהן מסיבות שונות: חלקם מעדיפים את המראה שלהן על פני הרכבת משקפיים, הן אינן צוברות אדים, נוחות יותר בפעילויות ספורטיביות ובעלות שדה ראייה רחב יותר מאשר משקפיים.

כמו כן, יש מספר ליקויי ראייה אשר אינם ניתנים לתיקון מלא בעזרת משקפיים בלבד ויש צורך להיעזר גם בעדשות מגע.

מצד שני, עדשות מגע מחייבות תהליך הסתגלות. לעדשות רכות, ההסתגלות קלה ומהירה. עדשות "קשות נושמות" דורשות זמן הסתגלות ארוך יותר. עדשות רכות, לא כולל יומיות חד-פעמיות, דורשות טיפול של ניקוי וחיטוי יום יומי.

למרות שהטיפול מצריך רק מספר דקות ביום, הוא גוזל זמן ועלול להיות מעט מעיק. כמו כן, סוגים מסוימים של עדשות מגע מגבירים את רגישות העניים לאור ולסנוור.

כיצד להתאים עדשות מגע?

בטרם רוכשים עדשות מגע חובה ללכת לאופטומטריסט או רופא עיניים. אלו יערכו סדרת בדיקות מקיפות כדי לבדוק את מידת ההתאמה להרכבת עדשות מגע. לאחר בדיקת ראייה מקיפה, יותאם הסוג המתאים למטופל לפי צרכיו הספציפיים ולפי מצב העיניים.

סוגי עדשות מגע

קיימות עדשות מגע רפואיות או קוסמטיות. המטרה של אלו הקוסמטיות היא לשנות את המראה החיצוני של העין ולכן הן בעלות נוכחות ברורה בתוך העין. לעומתן, עדשות מגע רפואיות נועדו לשיפור הראייה. יש אנשים שאצלם קיים חוסר התאמה בין יכולת שבירת קרני האור בעין לבין אורך העין, דבר המוביל לראייה לא תקינה.

העדשה מנטרלת את חוסר ההתאמה ומאפשרת מיקוד נכון של האור ברשתית. גם סוגים מסוימים של עיוורון צבעים ניתנים לתיקון בעזרת עדשה בגוונים מסוימים.

מהו ההבדל בין עדשה רכה לקשה?

בעדשות מגע קשות תחושת "גוף זר" היא חזקה יותר ולכן יותר קשה להסתגל אליהן. מי שמצליח בסופו של דבר לעבור את שלב ההסתגלות, נהנה מעדשה בעלות איכות ראיה גבוהה, להן אורך חיים של כ-3 שנים. עדשות מגע רכות נחלקות לכמה סוגים:
  • עדשות מגע רכות שנתיות- טובות לשימוש יום יומי במשך שנה, קל יותר להסתגל אליהן לעומת הקשות.
  • עדשות רכות בתחלופה גבוהה- על מנת למנוע בלאי וצבירת משקעים על העדשה. מקובל כיום להשתמש באלו בעלות תחלופה גבוהה חודשיות, דו-שבועיות ואפילו יומיות חד-פעמיות. ככל שמחליפים אותן בתדירות גבוהה יותר, הן בריאות יותר לעיניים, נוחות ובטוחות יותר.
כאמור, עדשות מגע הן פיתרון למי שלא רוצה להרכיב משקפיים או לבצע ניתוח הסרת משקפיים בלייזר ואף מהוות פיתרון לבעיות עיניים שלא ניתן לתקן באמצעות משקפיים בלבד. מומלץ לבצע בדיקת ראייה אחת לתקופה על מנת לזהות בעיה אם קיימת במסגרת מרפאות עיניים.

מתעניין בהסרת משקפיים בלייזר? למידע לחץ כאן: ניתוחי עיניים

מאמרים אחרונים

קישורים

תיבת יצירת קשר:
שם:
דוא"ל:
טלפון:
הודעה:משקפיים | הסרת משקפיים | רופא מקצועי | מחלות עיניים | מפת האתר